Соціально-психологічний проект «ДОПОМОГА ПОРУЧ»
Друзі, хороша новина! За сприяння та підтримки людей, які працюють та живуть в Португалії і допомагають українцям, створено волонтерський проект «ДОПОМОГА ПОРУЧ» https://ppl.pt/en/tatyana.
Це можливість та простір для надання українцям, які змушені були виїхати з України до Португалії БЕЗОПЛАТНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ для їх якісної соціальної адаптації в нових умовах.
А також це платформа, де кожен хто може і хоче допомогти Україні та українцям – може фінансово підтримати ініціативу та проект. Наразі йде збір коштів, для того щоб проект був реалізованим.
МІСІЯ, ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ:
Війна, втрата безпеки, власного дому, розлука з рідними – це найпотужніший стрес. Переїзд в іншу країну, мовні бар’єри, ментальні відмінності, необхідність пристосовуватися до інших умов життя, часто менш комфортних, ніж були на батьківщині, освоювати нові професії або погоджуватися на важку фізичну працю, незважаючи на професійний досвід та досягнення у своїй країні – стрес не менший значущий.
Я точно знаю, що люди, що тікають з-під куль, у чому були з порожніми руками, не мають фінансової можливості оплатити і забезпечити собі та своїм дітям психологічну реабілітацію. Але нам, українцям, потрібно зберегти себе, своє ментальне здоров’я та сили, щоб діяти, боронити свою державу, відновлювати Україну та розвивати її. Якісна психологічна підтримка необхідна для адекватної адаптації, роботи, навчання і життя в Португалії.
Проект «ДОПОМОГА ПОРУЧ» спрямований на те, щоб активізувати внутрішні ресурси українців для ефективної діяльності, активної життєвої позиції, формування способів самодопомоги собі та іншим людям, які потребують підтримки.
ПРОПОНОВАНІ ВИДИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РОБОТИ:
- ІНДИВІДУАЛЬНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ. Допомога впоратися з пережитими травмами, культурним шоком, стресом та труднощами адаптації.
- СІМЕЙНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ спрямоване на гармонізацію відносин між подружжям, дітьми та батьками, підірваними важкими життєвими випробуваннями, а також невизначеністю становища та побутовими труднощами на новому місці.
- ГРУПОВА РОБОТА з дітьми та дорослими, спрямована на інтегрування біженців та осіб, які шукають притулок, у суспільство та устрій держави, до якої приїхали, розвиток навичок міжкультурного спілкування.
Психокорекційні програми розробляються під конкретну групу або конкретну людину з урахуванням віку та інших особливостей та характеристик, і містять у собі різноманітні психотерапевтичні техніки та методи арттерапії, психодрами, соціодрами, тілесно-орієнтовані практики, казкотерапії, позитум підходу, гештальттерапії, транзакційного аналізу.
При роботі з дорослими біженцями та особами, які шукають притулку, акцент робиться на корекцію психічного стану, подолання труднощів у міжособистісному спілкуванні, міжкультурній взаємодії та адаптації до нових умов, особистісних конфліктів, сімейних проблем — подружніх та дитячо-батьківських.
Групова психологічна робота з дітьми та підлітками включає тренінги, спрямовані на розвиток комунікаційних навичок та навичок творчого самовираження, на зниження рівня страхів та тривоги; заняття з арт-терапії.
Групова терапія біженців та вимушених переселенців (дорослих) полягає у проведенні циклу тренінгів з метою надання першої психологічної допомоги, профілактики та лікування ПТСР (посттравматичного стресового розладу) та адаптації особистості в нових реаліях та умовах, допомоги у професійному орієнтуванні, інтеграції до нової країни та адаптація до нових умов життя.
- Формат роботи: очно та онлайн
- Кількість індивідуальних консультацій на тиждень: 10 годин
- Регулярність проведення психотерапевтичних групових зустрічей: щотижня тривалістю 3-4 академічні години.
Кількість груп залежить кількості учасників.
Вікові категорії для формування груп:
- Діти 6-12 років
- Підлітки 12-16 років
- Дорослі від 16 років
Друзі, будь ласка, хто хоче отримати БЕЗОПЛАТНУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ, реєстрація на сайті або на сторінці в фейсбук, або за допомогою повідомлень в месенджерах (вайбер, вотсап, телеграм) за номером: +380960808300.
Наразі йде набор до груп та складання графіку індивідуальних консультацій.
Тим, хто захоче фінансово долучитися та підтримати проект – щира подяка!
Посилання на проект. https://ppl.pt/en/tatyana
З повагою, психолог, психотерапевт Тетяна Яненко